Półkolonie

"Sukces jest podróżą, a nie osiągnięciem celu.

Dążenie do niego jest często ważniejsze niż jego osiągnięcie"

Drodzy Rodzice!

Lato zbliża się wielkimi krokami, dlatego już dziś warto zastanowić się nad planami wakacyjnymi. W tym roku proponujemy oczywiście stacjonarne zajęcia twórcze dla najmłodszych (półkolonie).

Specjalnie z myślą o dzieciach spędzających przynajmniej część wakacji w mieście przygotowaliśmy bogatą oraz urozmaiconą ofertę obejmującą różnorodne programy, zależnie od grupy wiekowej.

Z nami dzieci się nie nudzą, gdyż każdy dzień wygląda inaczej, przynosząc nowe doświadczenia i wyzwania, a tym co się w nim powtarza jest wyłącznie świetna zabawa!

Już dziś zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej oferty letnich półkolonii dla dzieci. W tym roku istnieje możliwość zapisania dziecka na jeden z dwóch turnusów:

• Grupa A od 01 do 17 lipca
  • Grupa B od 18 do 31 lipca
  • Grupa C od 01 do 15 sierpnia
  • Grupa D od 16 do 31 sierpnia

Maksymalna liczba uczestników w każdej z grup turnusu do 22 osób.

Nie będą to zwykłe lekcje, lecz WAKACYJNE WARSZTATY TWÓRCZE z intensywnym kursem języka angielskiego, połączonym z warsztatami plastyczno-teatralnymi oraz kulinarnymi, grami sportowymi, zajęciami ruchowymi na świeżym powietrzu, nauką oraz zabawami w plenerze, a także poznawaniem kultury i zwyczajów krajów anglojęzycznych. Każdy dzień to inny temat przewodni oraz inne atrakcje.

Będziemy przygotowani na każdy wariant pogodowy: czy to słońce, czy to deszcz, nuda nas nie dopadnie.  Z półkolonii zostanie sporządzona foto-relacja, a jej autorami w znacznej części będą dzieci.

Półkolonie trwać będą od 7:00 do 17:00

W ciągu dnia zapewniamy 3 godziny lekcyjne języka angielskiego, warsztaty (co dzień inna forma oraz inny temat),  zajęcia na świeżym powietrzu ( w razie niepogody gry na terenie placówki, wyprawa do kina, muzeum lub kręgle), opiekę wykwalifikowanej kadry, 3 pyszne i zdrowe posiłki (śniadanie, obiad – zupa i drugie danie, podwieczorek oraz napoje), materiały dydaktyczne, konkursy z nagrodami, bilety wstępów oraz bilety komunikacji miejskiej, ubezpieczenie NNW, a na koniec pamiątkową płytę ze zdjęciami i certyfikat uczestnictwa w półkolonii.

W planach mamy bliższe lub dalsze wycieczki, m.in. do Malborka i Helu, zwiedzanie najciekawszych zakątków Gdańska - wszystko zależne od łaskawości naszej aury. Jedno jest pewne - dzieci nudzić się z nami nie będą. Szczegółowy program półkolonii będzie dostępny pod koniec maja.

Przykładowy rozkład dnia (uzależniony od pogody oraz tematu przewodniego)

- w przypadku pobytu „na miejscu”

7:00 - 7:30

• schodzenie się dzieci,

7:30 - 8:00

• zapoznanie z planem dnia, wprowadzenie do tematu przewodniego,

8:00 – 9:30

• śniadanie (przygotowujemy je wspólnie, ćwicząc zwroty grzecznościowe przy spożywaniu posiłków – oczywiście po angielsku!),

9:30 - 12:30

• zajęcia lekcyjne w zależności od pogody całościowo na terenie placówki lub częściowo na dworze ( ćwiczymy słownictwo, gramatykę, czytamy artykuły z dziecięcych lub młodzieżowych magazynów anglojęzycznych, odgrywamy scenki - np. „w restauracji”, „na zakupach”, „u lekarza”, gramy w gry językowe),

12:30 - 13:00

• krótki odpoczynek w ramach wolnego czasu wyciszającego,

13:00 – 13:30

• obiad (wspólnie nakrywamy stół, ćwicząc zwroty grzecznościowe przy spożywaniu posiłku oraz nazewnictwo w jezyku angielskim elementow zastawy stołowej itp),

13:45 – 16:45

• wyprawa  na starowkę Miasta Gdańska (spacer,  poznawanie zabytków architektóry, krótki odpoczynek nad Motlawą) lub warsztaty plastyczne/kulinarne - podwieczorek,

• podsumowanie dnia i rozchodzenie się do domów.

- w przypadku jednej z dwóch/trzech planowanych wycieczek

7:00 - 7:30

• schodzenie się dzieci,

7:30 - 8:00

• zapoznanie z planem dnia, wprowadzenie do tematu przewodniego,

8:00 – 9:30

• przejazd tramwajem z poprzedniej epoki do Oliwy,

11:00 – 15:00

• pobyt w "Oliwskim ZOO", poznawanie gatunków występujących tam zwierząt oraz ich natury i zwyczajów, dla chętnych możliwość ich nakarmienia, lekcje angielskiego w plenerze – temat „Farma”, zabawy na świeżym powietrzu, korzystanie z całego zaplecza gastronomicznego podczas obiadu i podwieczorka z grilla,

16:00 - 16.30

• krótki odpoczynek w ramach wolnego czasu wyciszającego,

16:30 - 17:00

• podsumowanie dnia i rozchodzenie się do domów.

Zachęcam do rezerwacji miejsca już dziś.

Turnus to koszt 600 zł.

Dla rodzeństw przewidujemy 50% zniżkę za drugie i każde następne dziecko.

Aby dokonać rezerwacji miejsca należy zgłosić chęć uczestnictwa pod numerem telefonu:

• 725 - 135 - 302 lub 530 - 344 - 606 oraz do 28 czerwca wpłacić zaliczkę w wysokości 300 zł.
  • e - mail: maly.europejczyk@wp.pl