Misja

Jesteśmy publicznym punktem przedszkolnym o charakterze integracyjnym, nastawionym na oświatwowo - wychowawczy i twórczy rozwój dziecka zarowno zdrowego jak i niepełnosprawnego.

Moje przedszkole to mój drugi dom,

bo stawia na Mnie na moje szczęśliwe dzieciństwo

i na mój wszechstronny rozwój.

Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż, a zapamiętam,
pomóż wziąć udział, a zrozumiem…

Naszą misją, a zarazem życiową pasją jest praca z dziećmi dla ich rozwoju aktywności twórczej w wieku przedszkolnym, osiągnięcia wszechstronnego rozwoju, radzenia sobie z porażką i przeżywania sukcesu zgodnie z celem nadrzędnym jakim jest godność osoby ludzkiej wychowanej na uniwersalnych zasadach myśli chrześcijańskiej pełnej tolerancji, wzajemnej pomocniczości i solidarności we wszystkich wymiarach życia osobistego i społecznego w grupie integracyjnej.

W tym celu:

• Stwarzamy naszym wychowankom, warunki do wszechstronnego rozwoju na miarę ich potrzeb i możliwości w oparciu o sprawdzone wzorce edukacyjne i wychowawcze oparte o dziedzictwo kultury narodowej, europejskiej i chrześcijańskiej wzbogaconej o dorobek myśli Patrona punktu -  sw. Jana Pawła II.

• Kreujemy postawy aktywne, twórcze, solidarne i wrażliwe na drugiego człowieka oraz wspieramy działania dziecka w różnych dziedzinach aktywności.

• Rozbudzamy zainteresowania otaczającym światem przyrodniczym, kulturowym i społecznym.

• Rozbudzamy poczucie tożsamości narodowej i integracji europejskiej oraz wiarę dziecka we własną skuteczność  i solidarność międzyludzką.

• Pomagamy dzieciom w pozytywnym postrzeganiu siebie i rozumieniu swoich uczuć.

• Traktujemy każde dziecko indywidualnie i podmiotowo z zachowaniem godności osoby ludzkiej.

• Wdrażamy do zachowań społecznie akceptowanych i wyrobienia cech osobowościowych zdolnych do tolerancji i akceptacji drugiego człowieka.

• Przygotowujemy dzieci do przeżywania sukcesu, ale również do radzenia sobie z porażkami.

• Umożliwiamy rodzicom i opiekunom dziecka, uczestnictwo w codziennym życiu placówki (imprezy okolicznościowe, zajęcia otwarte, zajęcia integracyjne dla dzieci i rodziców).

OFERUJEMY DZIECIOM:

• Wysoko kwalifikowaną kadrę pedagogiczną prowadzącą zajęcia w oparciu o podstawę programową Ministerstwa Edukacji Narodowej i autorskie rozwiązania edukacyjno - wychowawcze.

• Funkcjonalne i estetyczne sale radosnej zabawy i twórczych zajęć oraz relaksu i wyciszenia.

• Nowoczesny i bezpiecznie urządzony, kolorowy plac zabaw z ogródkiem upraw prowadzonych przez dzieci.

• Posiadamy obszerną literaturę dla dzieci zarówno w formie tradycyjnej książki jak i multimedialnych bajek  i filmów.

• Nowoczesne i bezpieczne pomoce dydaktyczne do zajęć.

• Bezpośredni kontakt z przyrodą, sztuką i kulturą.

W RAMACH ZAJĘĆ DODATKOWYCH ORGANIZUJEMY:

• Zajęcia umuzykalniające

• Teatrzyki

• Zajęcia gimnastyki korekcyjnej

• Zajęcia języka angielskiego

• Wycieczki

W ORGANIZACJI PROCESU EDUKACYJNEGO:

• Preferujemy twórcze metody pracy sprzyjające aktywnemu myśleniu i działaniu dziecka, wykorzystujemy elementy koncepcji pedagogicznych m. in Labana, Freineta oraz pedagogikę Montessori i zabawy .

• Poznajemy indywidualne potrzeby i aspiracje edukacyjne dzieci.

• Wspieramy rozwój, na bieżąco diagnozując osiągnięcia dzieci, a w trudnych sytuacjach zwracamy się do specjalistów o pomoc i konsultacje, w tym pedagogiczno - psychologiczną.

• Indywidualizujemy pracę z dziećmi, uwzględniając ich zainteresowania, zdolności i potrzeby, dzięki temu umożliwiamy każdemu dziecku osiągnięcie sukcesu.

• Stwarzamy warunki organizacyjne, materialne i programowe do rozwijania u dzieci wszelakich zainteresowań m.in. nauką, kinem, teatrem, tańcem, śpiewem, malarstwem, modelarstwem.

ABSOLWENCI NASZEGO PUBLICZNEGO INTEGRACYJNEGO PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO SĄ:

• Aktywni, twórczy, chętni do działania i solidarni oraz koleżeńscy.

• Potrafią szanować siebie, są wrażliwi na potrzeby innych i tolerancyjni oraz rozróżniają dobro od zła.

• Mają ukształtowane poczucie własnej wartości i tożsamości narodowej oraz korzeni dziedzictwa i tradycji narodowej w korelacji z integracją europejską przy poszanowaniu kultury chrześcijańskiej.

• Są dobrze przygotowani do następnego etapu edukacji.

W NASZYM PUBLICZNYM INTEGRACYJNYM PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM DAJEMY DZIECIOM MOŻLIWOŚĆ:

• Poznawania i rozumienia siebie i rówiesników oraz otaczającego świata.

• Odnajdywania swojego miejsca w grupie rówieśniczej i otaczającej rzeczywistości.

• Rozróżniania podstawowych wartości - dobra, zła, miłości, przyjaźni.

• Inicjowania zachowań prospołecznych, patriotycznych i proekologicznych.

• Kreatywnego twórczego myślenia w poczuciu spełniania misji życiowej dla dobra narodu i ludzkości.

• Nabywania umiejętności poprzez działanie i współdziałanie w rodzinie, społeczności lokalnej, narodowej i międzynarodowej.